FC Vaslui - Pandurii scor 2 - 1

FC Vaslui a castigat cu 2-1 intalnirea disputata sambata seara, la Targu Jiu, cu Pandurii, in etapa a 13-a a Ligii 1.

Intalnirea dintre cele doua echipe a fost foarte disputata, cu multe ocazii de ambele parti, primul gol al intalnirii apartinand gazdelor, care au punctat prin Momcilovic din 5 metri, in urma unei devieri excelente in careu a lui Erico, scrie ziare.com. Gorjenii au intrat in avantaj la cabine, dar cu un jucator mai putin dupa ce Paraskevas a primit doua cartonase galbene si a fost eliminat in minutul 40.

Acest lucru i-a costat pe gorjeni, egalarea moldovenilor venind in minutul 67, cand Antal a reluat frumos cu latul la coltul lung o centrare a lui Musat.
Acelasi Antal a marcat si golul victoriei in prelungirile partidei, cu un sut din careul mic, dupa ce, in prima faza, Stanca a respins un sut al lui Patulea.
In urma acestui rezultat, Pandurii a ramas cu 23 de puncte si ocupa locul 4 in clasament, in timp ce Vaslui ramane pe locul 16, cu doar 9 puncte, ca urmare a penalizarii de 8 puncte.